Hakkımda

faviconBen Cihad Sümbül. Mersin’de doğdum ve büyüdüm. Şuan hayatımı yine memleketim de sürdürüyorum.

Eğitim hayatım;

  • Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi – Radyo ve Televizyon Programcılığı (Önlisans)
  • Eskişehir Anadolu Üniversitesi – Çalışma İlişkileri ve Endüstri İlişkileri (Lisans)

Ek olarak hobi olarak ilgi duyduğum Tiyatro için “İstanbul Müjdat Gezen Sanat Merkezi – Konservatuvar Hazırlık Eğitimi” aldım.

Lise yıllarımdan beri, internet sektörünü yakından takip etmekteyim. İlk yıllarım ADSL’in Türkiye’ye gelişine denk gelmektedir. Ufak tefek blog ve forum siteleri üzerinden başladığım çalışmaları, bugün Arama Motoru Optimizasyonu sürecine taşımayı başardım.

Çalışma hayatım içerisinde, Youtube reklamcılık alanında da içerik üretme ve kanal optimize işlemleri yaparak geçimimi sağladım.

Kendi ilgi alanlarımda blog açarak, hem SEO testlerimi yapıp, hem de gelir kazanma modellerini deneme fırsatı buldum.

Gelişim aşamasında yabancı içerikler ve deneme yanılma yöntemlerinin yanında Ayhan Karaman’ın büyük katkısı olmuştur. Kendisinin verdiği eğitimden de faydalandığımı belirtmeliyim.

Şuan herhangi bir şirkete bağlı olmaksızın, Freelance olarak SEO danışmanlığı yapıyorum. Ek olarak sektörü daha yakından tanıma sürecim hep devam etmektedir. Dijital pazarlama, adwords, sosyal medya danışmanlığı gibi alanlarda da ilgili ve gelişime açık olarak çalışmalar yapıyorum. Şuan bu alanlarda yakın çevrem ve kendi sitelerim dışında iş almıyorum.

Kişisel blog sitem ile ziyaretçilere de doğru ve doğal SEO çalışmalarının nasıl olması gerektiğini deneyimlerim ışığında sunmak istedim. Bu yüzden bu siteyi kurdum ve makalelerimi yayınlamaya başladım.