İnstagram Görüldü Atmadan Mesaj Okuma 2024

İnstagram görüldü atmadan mesaja bakmak için yazımızı okumanız yeterli. İnstagram mesajları açmadan okuma özelliği ve daha fazlası!

Görülmeden veya diğer kişiye haber vermeden Instagram doğrudan mesajlarını nasıl okuyacağınız konusunda zorluk mu yaşıyorsunuz? Veya birinin IG mesajını zaten görüntülediniz ve görünen veya okundu bilgilerini silmek veya geri almak mı istiyorsunuz? Cevabınız evet ise, Android akıllı telefonlarda ve iPhone’larda görünmeden Instagram mesajlarının nasıl okunacağına dair adım adım eksiksiz kılavuz burada.

Instagram‘da resim ve video paylaşmanın yanı sıra, Instagram Direkt Mesaj özelliğini kullanan herkesle özel sohbet de yapabilirsiniz. Ayrıca Instagram, alıcının okuyup okumadığına bakılmaksızın, gönderilen mesajın durumunu bilmenize yardımcı olur. Hepimiz mesajları okundu olarak işaretlemeden okumak isteriz, özellikle meşgul olduğumuzda veya yanıt vermek için zamana ihtiyacımız olduğunda.

Bununla birlikte, Insta, mesajı okur okumaz, çoğunuz için can sıkıcı olabilecek Görülen açıklamasını gösterir. Ayrıca, WhatsApp ve Facebook’tan farklı olarak Instagram, veri politikaları nedeniyle okunan/görülen makbuzları kapatmanıza veya gizlemenize izin vermez. Merak ediyor olabilirsiniz, gönderenin haberi olmadan Instagram mesajlarını gizlice okumanın bir yolu var mı?

Evet, bunun bir yolu var; Instagram DM’lerini okundu olarak işaretlemeden hızlıca okumanızı sağlayacak birkaç püf noktamız ve tüyolarımız var. Bu yazıda, Instagram doğrudan mesajlarını Android ve iPhone’da görünmeden okumanın %100 çalışma yollarından kısaca bahsettik.

Instagram görüldü atmadan nasıl mesaj okunur? 2024

Özellikle 2024 yılı itibariyle, bu işlem oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Ancak bunun için mesajı atan kişinin profilini ziyaret etmek ve buradan kısıtlamaları ayarlamak gerekmektedir. Kısıtlamalar uygulandıktan sonra sosyal medya hesabı güncellendiğinde, mesajlar görüldü belirtisi olmadan okunabilir.

İnstagram Görüldü Atmadan Mesaja Bakma

Instagram DM’lerini okunan veya görülen bilgidirimleri göndermeden kontrol etmenin birkaç yöntemi vardır. Instagram’ın kısıtlama özelliğini kullanabilir, internetinizi devre dışı bırakabilir veya hatta üçüncü taraf hizmetleri kullanabilirsiniz. Ancak önce, aşağıda ayrıntılı olarak görüldüğü gibi, Instagram doğrudan mesajlarının işaretlemeden nasıl okunacağına ilişkin adım adım kılavuzu okuyun.

 1. Instagram Okundu Bilgilerini Gizlemek için WiFi / Mobil Verileri Kapatarak IG Mesajlarını Okuyun
 2. Instagram Mesajlarını Kısıtlayarak Görünmeden Okuyun
 3. İnterneti Devre Dışı Bırak ve Instagram Hesabından Çıkış Yap
 4. Üçüncü Taraf Hizmetleri Kullanarak Gizlice Instagram DM’lerini Okuyun
 5. E-postanızın İçinden Görünmeden Instagram Mesajlarını Okuyun

1. İnstagram görüldü yapmadan mesaj okumak için İnterneti Kapatın

Bahsettiğimiz gibi Instagram’da mesajları okuduktan sonra görülen işareti gizlemek için Instagram’dan resmi bir özellik yok. Ancak Instagram uygulamasındaki mesajları geçici olarak görülmeden okumanın bir yöntemi var. Nasıl?

Öncelikle Instagram hesabınıza bir mesaj gelecek; bildirimleriniz açıksa bildirim çubuğuna dokunmayın. Bunu yaparak DM’ler görülecek ve başarısız olacaksınız. Bu yüzden bildirimleri açmayın ve istemeden yapmak istemiyorsanız bildirimlerinizi kapatın veya görüldü olarak işaretlemek istemediğiniz konuşmayı yapmayın.

 • Şimdi, cihazınızda Instagram uygulamasını açın, ekranın sağ üst köşesindeki ok simgesine dokunun.
 • Mesajları yüklemek için gelen kutunuzu açın. Ancak, amaçlanan konuşmayı açmayın.
 • Şimdi Instagram uygulamasını [arka plandan da] tamamen kapatın ve internet bağlantısını kesin.
 • Ardından Instagram uygulamasını yeniden açın, DM gelen kutunuza gidin ve mesajları okuyun.
 • Not: Mesajları okurken internet bağlantınız kapalı olmalıdır.

Tamamlandı! Instagram mesajlarını görünmeden okudunuz.
Ancak bu en iyi yol değil çünkü internete bağlanır bağlanmaz mesajlar görülecektir. Öyleyse, diğer uygulama içi çözümü görelim.

2. İnstagram Mesajlarını Kısıtlayarak Görünmeden Okuyun

İnstagram mesajlarını görünmeden okumanıza yardımcı olmanın bir başka yolu da, mesajlarını okumak istediğiniz kişileri görünmeden kısıtlamaktır. İnstagram’da birini kısıtladığınızda, gönderilerini ve hikayelerini görmezsiniz ve başkalarının gönderilerinizin altında görmemesi için yorumlarını kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca o kişiyle olan görüşmeleri mesaj isteği olarak işaretler. Ve biliyor olabilirsiniz, isteklerde görülen bir mesaj yok. Bu nedenle, hedeflenen hesabı kısıtlarsanız, mesajları isteklere gönderilir ve görülmeden kolayca okuyabilirsiniz. Ancak soru şu ki, İnstagram’da biri nasıl kısıtlanır?

İnstagram’da Birini Kısıtlama Nasıl Yapılır?

 1. Instagram uygulamanızda istediğiniz hesap profilini açın.
 2. Ekranınızın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta simgesine dokunun .
 3. Ardından, Kısıtla düğmesine basın.
 4. Şimdi, onları kısıtlamak istediğinizden emin olun.
 5. Son olarak mesajların istekler içerisinde olduğunu ve aşağıdaki gibi göründüğünü görebilirsiniz. Ancak, onlara cevap vermek istiyorsanız, onları kısıtlamanız gerekir.
  Not: Gönderdikleri fotoğraf ve videoları göremeyeceksiniz.

3. İnterneti Devre Dışı Bırakın ve İnstagram Hesabından Çıkış Yapın

Bu yöntem, yukarıdaki numaraya çok benzer. Ancak mesajları görüldüğü gibi işaretleme riski taşımaz. Yanlışlıkla çevrimiçi olursanız veya Instagram arka planda internete bağlanır. İşte nasıl çalıştığı:

 • Çevrimdışı hale getirmek için telefonunuzun mobil verilerini veya WiFi bağlantısını devre dışı bırakın.
 • Şimdi, Instagram’ın doğrudan mesajlar sekmesine gidin. Alınan mesajı okuyun.
 • Çevrimdışı derken Instagram Ayarları’na gidin , en alta gidin ve Çıkış Yap’a dokunun.
 • VEYA, Instagram uygulamasının verilerini doğrudan telefonunuzun ayarlarından temizleyebilirsiniz.
 • Artık Instagram uygulamasından çıkış yapacaksınız. Artık internete tekrar bağlanabilirsiniz; mesaj okundu olarak işaretlenmeyecektir.

4. İnstagram Mesajları Açmadan Okuma Uygulamaları

İnstagram mesajlarını görünmeden okumanın bir başka yöntemi de AiGrow gibi üçüncü taraf bir uygulama kullanmaktır . Büyüme, katılım ve yönetim araçları dahil olmak üzere eksiksiz bir profesyonel İnstagram araçları paketidir. Bu paket araçlarını kullanarak şunları yapabilirsiniz:

 • Gerçek İnstagram takipçileri kazanın
 • İnstagram hesaplarını takip edin ve izleyin
 • Sosyal takvimi kullanarak trend olan gönderileri paylaşın
 • Gönderileri ve hikayeleri planlayın
 • Otomatik İnstagram hediye yarışmalarına ev sahipliği yapın
 • Ayrıca İnstagram doğrudan mesajlarınızı yönetin. Bu aracı kullanarak İnstagram hesap(lar)ınıza bağlanabilir, gelen kutunuzu yönetebilir, mesajları görünmeden okuyabilir ve e-postanıza bağlanabilirsiniz. Ama nasıl? Aşağıdaki adımları takip et:
 1. Burada ücretsiz bir hesap oluşturun.
 2. Kontrol panelinizi açın ve İnstagram hesabınızı ekleyin.
 3. Şimdi, Hesabı Yönet düğmesine tıklayın.
 4. Gelen Kutusu sekmesini bulun ve tıklayın.
 5. Burada tüm mesajlarınızı görebilir ve istediğiniz konuşmayı bulmayı kolaylaştırmak için okunmamış, okunmuş ve hatta gönderilenleri bile görmek için DM’lerinizi filtreleyebilirsiniz.
 6. Son olarak istediğiniz sohbete tıklayın, mesajları okuyun ve hatta görünmeden yanıt gönderin. Bitti.

Bu şekilde, resmi İnstagram uygulamasında konuşmayı açana kadar mesajlar hiçbir zaman görüldüğü gibi işaretlenmeyecek.

Ancak, diğer yöntemler nispeten basit olduğu için genellikle bu yöntemi tercih etmiyoruz. Ayrıca, belirli gizlilik riskleri getirirler; yalnızca verileriniz hakkında bu üçüncü taraf hizmetlerine güvenebiliyorsanız kullanın.

5. İnstagram Okundu Bilgisi Kapatma E-Posta ile Okuma

AiGrow, kullanıcıların İnstagram mesajlarını görünmeden okumalarını sağlayan bir özellik sunuyor. Bu sayede İnstagram gelen kutunuzu e-posta adresinize bağlayabilir ve e-posta ortamında İnstagram direkt mesajlarını görüntüleyebilir, alabilir ve gönderebilirsiniz. Nasıl görelim:

 1. AiGrow‘da ücretsiz bir hesap oluşturduktan sonra, kontrol panelini açın, E-postaya DM sekmesini bulun ve e-posta adresinizi ekleyin.
 2. Ardından, e-posta gelen kutunuzu açın ve e-posta adresinizi onaylayın.
 3. E-postanızın İçinden Görünmeden İnstagram Mesajlarını Okuyun
 4. Artık İnstagram DM inox’unuz e-posta adresinize bağlandı.
 5. İnstagram’da her mesaj aldığınızda, e-posta ile bilgilendirileceksiniz. Bu kadar.

Ek olarak, e-posta yoluyla mesajları okuyabilir, gönderebilir, yanıtlayabilir ve alabilirsiniz. Ve bu bir e-posta olduğu için asla görüldüğü gibi işaretlenmeyecek!

Özet – İnstagram’da Okundu Bilgilerini Gizleme

Özetlemek gerekirse, hepimiz İnstagram mesajlarımızdan bazılarını gönderene haber vermeden okumak isteyebiliriz. Ancak, Instagram’ın bunun için herhangi bir resmi özelliği olmadığından, Instagram doğrudan mesajlarını Android ve iOS cihazlarda görülmeden veya görüldü olarak işaretlemeden görmek veya okumak için yukarıda belirtilen yöntemlerden herhangi birini kullansak iyi olur.

Bu nedenle, bu konuda endişeleriniz varsa, hemen deneyin ve deneyimlerinizi bizimle paylaşın. Ayrıca, aklınızda başka bir yöntem varsa bana bildirin.

Ek olarak İnstagram beğendiğiniz gönderileri  görme kısmı değişti. Bilgi için Tıklayın.

Yorum yapın