İnstagram Hesap Dondurma 1 Hafta Beklemeden

İnstagram hesap dondurma: Sosyal medya söz konusu olduğunda, İnstagram nihai sanal bağlayıcıdır. Çarpıcı görseller ve giderek daha kullanışlı özelliklerle İnstagram, kolayca dünyanın en iyi sosyal medya platformlarından biridir. Ama her güzel şey gibi bunun da bitmesi gereken zamanlar vardır.

İster kısa bir sosyal medya detoksuna ihtiyacınız olsun, ister sonsuza kadar yoldan kapatmak isteyin, bu kılavuz size İnstagram’ı kalıcı olarak silmeden önce hesabınızı dondurma hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğretecektir.

İnstagram Hesap Dondurma

İnstagram hesabınızı silmek kalıcı ve nihai olduğundan, İnstagram önce hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakmanızı önerir. Bunu yaparsanız, hesabı ve tüm içeriğinizi kurtarmaya devam edebilirsiniz.

İnstagram hesabınızı nasıl devre dışı bırakılır?

IG hesabınızı devre dışı bırakmak, sosyal medyaya ara vermenin veya İnstagram hesabınızı gerçekten tamamen silmek isteyip istemediğinize karar vermenin kolay bir yoludur.

Hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakmak basit bir işlemdir. Ancak bunu İnstagram uygulamasında yapamazsınız. Hesabınızda masaüstü tarayıcınızda oturum açmanız gerekir, bu nedenle tüm doğru oturum açma bilgilerinizin elinizde olduğundan emin olun.

Şimdilik İnstagram’ınızı nasıl devre dışı bırakacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. Masaüstü tarayıcınızı açın.
  2. İnstagram’a git.
  3. Hesabınıza giriş yapın.
  4. Sayfanın sağ üst köşesindeki profil resminize tıklayın.
  5. Profili Düzenle’yi seçin.
  6. Aşağı kaydırın ve sayfanın sağ alt köşesindeki Hesabımı Geçici Olarak Devre Dışı Bırak’a tıklayın.
  7. Hesabınızı neden devre dışı bıraktığınız sorulduğunda bir seçenek belirleyin.
  8. Sifrenizi tekrar giriniz.
  9. Hesabımı Geçici Olarak Devre Dışı Bırak’a tıklayın.

Unutmayın: Bu talimatları takip etmek, tüm içeriğinizi takipçilerinizden gizleyecektir. Tekrar giriş yaparak hesabınızı yeniden etkinleştirene kadar hiç kimse hesabınızı göremez.

Instagram’ı geçici olarak devre dışı bıraktığınızda ne olur?

Hesabınızı istediğiniz kadar geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz. Tekrar giriş yaparak istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz. Ancak bir kısıtlama var.

İnstagram şu anda hesabınızı yalnızca haftada bir kez devre dışı bırakmanıza izin veriyor. Bu nedenle, devre dışı bırakırsanız, tekrar oturum açar ve ardından tekrar devre dışı bırakmak istediğinize karar verirseniz, bunu yapmak için bir hafta beklemeniz gerekir.

İnstagram hesabınızı kapattığınızda takipçi kaybeder misiniz?

Hayır. İnstagram, hesabınızı geçici olarak devre dışı bıraktığınızda tüm hesap verilerinizi sakladığından, hesabınızı sildiğiniz zamanki durumuna geri yükler.

Ayrıca, diğer hesapların takipçi listeleri de dahil olmak üzere, devre dışı bıraktığınızda hesabınız platformdaki her yerde kaybolur. Başka bir deyişle, insanlar sizi bulamayacakları veya hesabınızı göremeyecekleri için hesabınız gizliyken sizi takip etmeyi bırakamazlar.

İnstagram hesabınızı dondurduğunuzda ne olur?

İnstagram hesabınızı dondurmak, silmekten çok farklıdır. Bir İnstagram hesabını dondurulduğunda, onu yalnızca geçici olarak dondurursunuz. Tüm fotoğraflarınız, yorumlarınız, beğenileriniz ve hatta profiliniz herkesten ve takipçilerinizden gizlenecek, ancak sonsuza kadar yok olmayacaklar. Hesabınız, siz yeniden etkinleştirmeye karar verene kadar gizli kalacaktır.

Bu işlemler ile İnstagram hesabınızı 1 hafta beklemeden dondurabilirsiniz.

Yorum yapın