SEO Danışmanlığı – İyi Bir SEO Danışmanı Nasıl Seçilir?

SEO Danışmanlığı; Arama motorlarının zirvesine ulaşmanıza ve uygulamanızı ideal müşterilerinizle doldurmanıza yardımcı olur! İyi bir Seo danışmanı nasıl seçilir? Doğru tercihi yapmanıza yardımcı olacağım. Ayrıca Seo fiyatları gözünüzü korkutmasın. Bu yazı ile beraber temel seo ayarlarını kendinizde yapabilirsiniz.

İyi ve sürekli SEO hizmetinin maliyeti yüksektir. Az para karşılığında çok fazla performans bekleyenler kesinlikle hayal kırıklığına uğrayacaklar çünkü yalnızca yüksek kaliteli SEO uzun vadeli başarı getiriyor.

SEO Çalışması Ne Kadar Sürer?

Seo çalışması bir süreç işidir. Kısa vade ve uzun vade olmak üzere iki farklı çalışma yapılabilir. Biz uzun vadeli SEO planlaması yapmayı daha doğru buluyoruz.

Burada akılda tutulması gereken iki önemli nokta:

 1. SEO zaman alır.
 2. Sonsuza kadar SEO’ya yatırım yapmak zorunda değilsiniz.

Yani, bu iki şey biraz çelişkili görünebilir, bu yüzden bir dakika bizimle kalın. Gerçek şu ki, SEO ile güven oluşturmak zaman alır.

Arama motoru optimizasyonu yapılacak websitesinin durumuna göre önce bazı kriterlere göre hareket edilir.

 • Analiz
 • Planlama
 • Strateji

Bu üç aşama ile hareket edilen ve yapılan çalışma ortalama 3 ay ile 6 ay arasında sonuç verir. Bu süreç bazen sitenin durumuna göre daha çabuk veya daha geç sonuç verebilir. Bu çalışmaları forum sitelerinde yapılan Backlink paketleri ile kıyaslamayınız. Backlink bu işin sadece dış optimizasyon kısmının bir parçasıdır. Kısa vadede sonuç verebilir. Fakat uzun vade için riskli çalışmalar mevcuttur. Dikkat edilmesi gerekir.

Seo Danışmanı Nasıl Seçilir?

İyi bir SEO danışmanlığı tam olarak bunu mümkün kılar: Başarınızı kendi ellerinize alabilirsiniz.

Dışarıda çok sayıda SEO danışmanı var. Çok farklı odaklar, fiyatlar ve yaklaşımlarla. Biz de SEO danışmanıyız ve yine de bu sayfada bir adım geri atıyoruz.

Sizin için en iyi SEO uzmanını nasıl bulacağınıza dair bir rehber. Olabiliriz.

Eksiksiz bir yol haritası elde edersiniz ve daha sonra kendiniz ne zaman, nasıl, nerede ve hangi önlemleri almak istediğinize ve harici bir hizmet sağlayıcı tarafından hangi hizmetleri yerine getirmek istediğinize kendiniz karar verebilirsiniz. Bunlar standartlaştırılmış boş ifadeler değil, ayrıntılı eylem talepleridir!

Elbette, hangi değişikliklerin en büyük etkiye sahip olacağına inandığımız konusunda size tavsiyelerde bulunacağız. Değişiklikleri kendiniz uygulayacak araçlara sahip değilseniz, Cihadsumbul.com.tr size özel hazırlanmış özel bir teklifle uygulama konusunda yardımcı olabilir. Mersin Seo danışmanlığı hizmeti ile size destek olabilirim.

SEO danışmanlığının,SEO desteğine kıyasla dezavantajları, çok rekabetçi sektörlerde yalnızca sınırlı bir başarı elde edebilmeniz veya çabanın o kadar sürekli yüksek olması ki, bu işi gönülden profesyonellere bırakmanızın daha iyi olması anlamına gelir.

SEO Danışmanı Seçerken Sormanız Gereken 10 Soru

Muhtemel SEO danışmanlarını düşünürken sormanız gereken 10 önemli soru:

 1. Mevcut ve geçmiş müşterilerin bir listesini alabilir miyim?
 2. Arama motoru sıralamamı nasıl iyileştireceksiniz?
 3. Arama motorlarının web yöneticisi yönergelerine uyuyor musunuz?
 4. Web sitemin Google, Bing ve Yahoo’da bir numara olacağını garanti edebilir misiniz? (Aday evet cevabını verirse, uyarıyorum, “Olabildiğince hızlı dön ve diğer yöne koş.” Herhangi bir arama motorunda bir numara sıralamayı garanti etmek imkansız olsa da, bazı etik dışı SEO danışmanlarının bu tür sahte garantiler verdiğini söylüyor.)
 5. Yerel arama sonuçlarını iyileştirme konusunda deneyimli misiniz?
 6. Sitemde yaptığınız tüm değişiklikleri benimle paylaşır mısınız?
 7. SEO kampanyalarınızın başarısını nasıl ölçüyorsunuz?
 8. Nasıl ve ne sıklıkla iletişim kuracağız?
 9. Ücretleriniz ve ödeme koşullarınız nelerdir?
 10. Yollarımızı ayırdığımızda ne olur?

SEO Danışmanı veya SEO Ajansı Karşılaştırma

Seo danışmanı ile mi çalışmalısın? Yoksa bir Seo ajansı ile mi? O halde karşılaştırmamızı okuyup karar verebilirsin.

SEO Danışanı

Bir SEO danışmanıyla çalışmanın avantajları ve dezavantajları vardır. Avantajlar: Deneyimli bir uzmandan kişisel tavsiye alırsınız. Kural olarak, temel strateji, önlemler ve prosedürlerle ilgilidir. Dezavantajlar: Deneyimli ve iyi SEO danışmanları genellikle tamamen doludur. Projeler için genellikle bir teslim süresi gereklidir. Ayrıca her strateji ve önlem de uygulanmalıdır. Burada ya kendi çalışanlarınız ya da diğer harici hizmet sağlayıcıları gereklidir. Bu nedenle birçok SEO danışmanı, örneğin BT ve içerik için bir serbest çalışan ağıyla çalışır. Bununla birlikte, birçok şirket de kendi bilgi birikimlerini oluşturmak istiyor. SEO danışmanlarının, bilgilerini paylaşmaya istekli olmaları durumunda iyi bir seçim olduğu yer burasıdır.

SEO Ajansı

Bir SEO danışmanına alternatif: Bir SEO ajansı ile çalışmak. Buradaki avantajlar: Bu tür hizmet sağlayıcılar genellikle kısa sürede başlayabilir. Genellikle, daha sonra önlemlerin uygulanmasını da üstlenen genç personele sahiptirler. Böylece optimizasyonun derinliklerine inmeden çok şey verebilirsiniz. Dezavantajlar: Çoğu SEO ajansı, genellikle yıllık veya iki yıllık sözleşmelerle çalışır – ayrıca bunları kendiniz hesaplayabilmek için. Yani bazen ne yapıldığını bilmeden daha uzun bir dönem taahhüt ediyorsunuz. Fiyatlar orta üç haneli tutarlardan beş haneli aylık bütçelere kadar değişiyor. Münferit durumlarda fiyatlar kesinlikle zirveye açıktır.

Sonuç:

Mersin SEO danışmanı arayanlar için sizlere yardımcı olabilirim. Yorum atarak dilediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

Yorum yapın