2024’de Makale Yazarak Para Kazanmanın 5 Yolu

Makale Yazarak Para Kazanmanın 5 Yolunu sizlerle paylaşacağım.

Çoğu yazar asla zengin olmaz.

Bunu biliyorsun. Biliyorum ki. Bunu herkes biliyor.

Ama güzel bir küçük yan koşuşturma geliri elde etmek mümkün mü? Zaman zaman yazmak için para alıyor musunuz?

Kesinlikle.

Bu yazıda, yazarak nasıl para kazanılacağını tam olarak öğreneceksiniz – farklı stratejiler, nasıl yapılır temel olarak, ihtiyacınız olan her şey.

Neyin mümkün olduğu (ve neyin olmadığı) hakkında konuşarak başlayalım.

Yazı Yazarak Para Kazanma Gerçeği

Yaşamak için yazmak bir sürü avantaj sunar – ne zaman, nerede ve kiminle çalışacağınızı siz seçersiniz.

Bu yaratıcı ve kişisel özgürlük vaadinin bu kadar çok insanı çekmesine şaşmamalı.

Ancak gerçek şu ki, çoğu tam zamanlı serbest yazar olmanın pratikliği hakkında düşünmek istemiyor .

Belirsizliği, reddedilmeyi, kendinden şüphe duymayı düşünmek istemiyorlar.

Bir yazarın hayatını mümkün kılan tüm küçük, gösterişsiz görevleri düşünmek istemiyorlar.

Derinlerde bir yerde, mükemmel hayallerinin onu yere indirirlerse kararacağından korkarlar. Böylece orada parlak bir balonun içinde asılı kalır ve mucizevi bir şekilde gerçekleşeceği günü bekler.

Ama dürüst olalım – bu olmayacak. Yoksa gerçekten bir gün birinin size yaklaşıp şöyle diyeceğini mi düşünüyorsunuz:

“Selam. Birinden bir gün bir şeyler yazmayı düşündüğünü duydum ve bunun bir gün nereye varacağını görmen için sana para vermeyi çok isterim .”

Tabii ki hayır, ancak somut bir strateji olmadan, bir yazarlık kariyerine sahip olma hayalinizi gerçeğe dönüştürmek için gereken şey budur.

Deneyimler, belirsiz planların başarısız olduğunu gösteriyor. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek, onları gerçekleştiren şeydir. Düşünmeyi tercih etmeyeceğin şeyleri düşünmek anlamına gelse bile.

Yazar olarak geçimini sağlamak istediğini söylemen yeterli değil; nasıl olduğunu bilmeniz gerekir . Şu anda bulunduğunuz yerden olmak istediğiniz yere kadar olan boşluğu kapatmak için somut bir plana ihtiyacınız var.

Ve planınız ne kadar gerçekçi olursa o kadar iyi. Çiftliğe, yalnızca küçük bir avuç süper yetenekli (veya inanılmaz derecede şanslı) aykırı değerlerin izlediği bir yola bahse girmeyin. Birçok insan için işe yarayan birini seçin.

Yazarak Para Kazanmanın En Gerçekçi 5 Yolu

  1. Bloglar, Websiteler ve Dergiler için Makale Yazarak Para Kazanın
  2. İçeriğe Aç İşletmeler için Teminat Oluşturarak Para Kazanın
  3. En Çok Satan Kindle Yazarı Olarak Yazmak İçin Para Kazanın
  4. Dönüşüm Odaklı Metin Yazarı Olarak Yazarak Para Kazanın
  5. Bir Niş Blog Oluşturun ve Üçüncü Taraf Ürünlerini Tanıtın

1. Bloglar ve Dergiler İçin Makale Yazarak Para Kazanın

Küresel “içerik yorgunluğundan” söz edilmesine rağmen, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı büyük yayınlar içerik yayınlamaya devam etmeli veya ölmelidir. Herhangi bir iş panosuna konser yazmak için bol fırsatlara bakın.

Bu, popüler WordPress bloglarının, dergilerinin ve dergilerinin kaliteli içerik yazmaya aç kaldığı ve birçoğunun bunun için iyi para ödemeye hazır olduğu anlamına gelir. Başarının bir gecede olmayacağını anlayarak, en iyi ücretli yazarlık işlerini bulmak için acele etmeniz gerekecek. Ancak bu yayınlar için serbest çalışmak, yazar olarak çevrimiçi para kazanmanın hala akıllı bir yoludur .

Bloglarla başlayalım.

Popüler bloglar ( misafir bloglama olarak da bilinir ) için makale yazmak hala genellikle ücretsiz olsa da, çoğu yeni yazar içeriklerini ifşa etmek için (bir imza veya yazar biyografisi aracılığıyla) takas ediyor, çok sayıda istisna hala var.

Peki ya baskı dünyası? Bu, her şeyin çevrimiçi olduğu bu gün ve çağda bir yazar olarak geçimini sağlamanın hala geçerli bir yolu mu?

Geleneksel yayıncılık zorlu bir yolculuk geçirdi, ancak birçok tüketici dergisi hala güçlü ve bu yayınların çoğu hala bir makale için iyi para ödüyor . Tabii ki, hemen kazançlı bir fırsat yakalamayı bekleyemezsiniz – daha küçük, yerel yayınlar aracılığıyla merdiveni tırmanmanız ve ilerledikçe güvenilirliğinizi artırmanız gerekecek.

Benzer şekilde, ticaret dergileri, dar konu alanlarında kaliteli makaleler için can atıyor ve birçoğu, web için yazmanın gerektirdiği daha sohbetli, ilgi çekici yazma stiline uyanıyor. Ayrıca, kanıtlanmış uzmanlık bilgisine sahip yetenekli blogcular genellikle merdiven çıkmayı atlayabilir ve doğru adımla araya girebilir.

Genel olarak, bu modeli çalıştırmanın sırrı, ister hayalet yazarlık ister normal serbest yazarlık işi olsun, fırsatları kovalamak konusunda inatçı olmak ve onları bir kez yazdığınızda verimli olmaktır.

Bu modeli başarıyla uygulayan insanlar yazı makineleri gibidir – kaliteli içeriği hızlı bir şekilde üretirler ve herhangi bir projeye saplanıp kalmalarına izin vermezler.

2. İçerik İhityacı Olan İşletmelere Yazarak Para Kazanma

Son beş yılda, içerik pazarlaması – müşterileri çekmek ve güvenilirlik ve güven oluşturmak için değerli içerik yaratma kavramı – şüphesiz ana akım haline geldi.

Sonuç? Giderek daha fazla işletme içerik oyununa giriyor. Bazıları net bir stratejiye sahipken, diğerleri sadece çoğunluğa atlıyor ve çizgiyi amorti etmesini umuyor.

Bu, belirli bir kitle için yazabilen akıllı yazarlar için bir pazar yarattı. Bu içeriğe aç işletmelerin makalelere, teknik incelemelere, vaka çalışmalarına ihtiyacı var – liste uzayıp gidiyor. Ve tamamen onlar için ödeme yapmayı bekliyorlar.

Başlamak için birkaç kişi olmadan bu pazara girmek zor olabilir, ancak imkansız değildir.

Ancak sabır ve sıkı çalışma ile başarılı projelerin sicilini oluşturabilir ve düşük gelirli kitlelerden kurtulabilirsiniz.

Bununla birlikte, bu rota, içerikle ilgili becerilerden oluşan bir yazma portföyü gerektirir – yalnızca hedef nişin anlaşılması değil, aynı zamanda pazarlama temelleri ve SEO’nun da anlaşılması. Başka bir deyişle, bu kalabalığı etkilemek için bir dizüstü bilgisayardan daha fazlasına ve yazma tutkusuna ihtiyacınız olacak – müşterileri büyük resmi anladığınıza ikna etmeniz gerekecek.

Kendinizi profesyonel bir yazar olarak farklılaştırmanın akıllı bir yolu, başkaları için kullanmayı umduğunuz uzmanlığı göstermek için blog ve misafir bloglarını kullanarak kendi platformunuzu oluşturmaktır.

https://smartblogger.com/make-money-writing/

Yorum yapın