Beymen’in Sahibi Kim? Nereli? Kime Satıldı?

Beymen’in Sahibi Kimdir?

Beymen’in sahibi, Katar merkezli bir yatırım şirketi olan Mayhoola for Investments’tir. Mayhoola for Investments, 2019 yılında Türkiye’deki perakende sektöründe etkin olan Boyner Holding’in Beymen ve Ay Marka Mağazacılık şirketlerinin %97’sini satın aldı.

Mayhoola for Investments, Katar’ın kamu yatırım fonu Qatar Investment Authority tarafından 2012 yılında kurulmuştur. Şirket, moda, perakende, turizm ve hizmet sektörlerinde geniş bir yatırım portföyüne sahiptir.

Beymen’in önceki sahibi ise Türkiye’nin en büyük perakende şirketlerinden biri olan Boyner Holding’dir. Boyner Holding, Beymen’in yanı sıra Boyner Büyük Mağazacılık, Altınyıldız Tekstil ve YKM gibi tanınmış markalara da sahiptir.

Beymen'in Sahibi Kim?

2023 yılı itibarıyla Beymen’in CEO’su, 2019 yılından bu yana görev yapan Elif Çapçı’dır. Çapçı, Beymen’in liderliğini başarıyla sürdürerek markanın güçlenmesine katkı sağlamaktadır.

Beymen in sahibi nereli?

Beymen’in mülkiyetinde bulunan kuruluş, Katar merkezli bir yatırım şirketi olan Mayhoola for Investments’tir.

Boyner ile Beymen aynı mı?

Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları Anonim Şirketi’nin ismi, Beymen Perakende ve Tekstil Yatırımları Anonim Şirketi olarak değiştirilmiştir. Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş., Beymen Mağazacılık A.Ş.’nin devralınmasını başarıyla tamamlamış ve bu süreçte unvanını Beymen Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş. olarak güncellemiştir.

Beymen ve Altınyıldız aynı mı?

Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş., bünyesinde Beymen, Ay Marka Mağazacılık ve Altınyıldız gibi markaları barındıran bir şirkettir. Son dönemde, bu şirket içerisinde önemli değişiklikler gerçekleşmiştir. Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş.’nin hakim ortağı konumundaki Katar merkezli Mayhoola, Boyner’deki yüzde 54’lük payıyla birlikte Beymen ve Ay Marka Mağazacılık’ı devralmıştır. Bu gelişme, şirket bünyesindeki önemli değişiklikleri ve stratejik yönlendirmeleri beraberinde getirmiştir.

Beymen ürünleri nerede üretiliyor?

Bilsar’ın Çorum’daki fabrikasında üretilecek Business Beymen gömlekleri, mart ayı itibariyle Business Beymen köşelerinde satışa sunulacak. Türk hazır giyim sektöründe bir ilki temsil eden bu işbirliği, iki kuruluşun marka dağıtım gücünü üretim kapasitesiyle birleştirerek bir lisans anlaşması imzalamasını sağlamıştır.

Beymen adı nereden geliyor?

Beymen’in ismi, kurulduğu ilk zamanlarda sadece erkek tüketicilere yönelik olduğu için “bey” kelimesi ve küresel bir çerçevede varlık gösterebilmesi amacıyla da “men” kelimesinin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur.

Yorum yapın