İnstagram Keşfet Sıfırlama – Android & iPhone

İnstagram keşif sıfırlama adımları: İşte ayrıntılı bir açıklayıcı ve İnstagram keşfetin nasıl sıfırlanacağına dair adım adım açıklama. Bilmek için okuyun.

İnstagram, kullanıcıların fotoğraf ve video paylaşmalarını sağlayan en popüler sosyal medya uygulamalarından biridir. Keşfet sayfası, kullanıcıların yemek, sanat, son etkinlikler, tatil yerleri veya iç mekan ilhamları gibi çeşitli kategorilerdeki içeriği ve tüm bunlar dünyanın her yerinden görüntülemesini sağlar. Ancak bu yazımızda İnstagram uygulamasında keşfet sayfanızı nasıl sıfırlayacağınızdan bahsedeceğiz.

Instagram Keşfet sıfırlama 2022

İnstagram uygulaması, kullanıcısına her seferinde daha iyi bir deneyim sunmaya çalışır. Uygulama, kullanıcının görüntülediği profilleri, beğendiği resimleri ve arama geçmişi gibi diğer bazı şeyleri analiz eder ve buna dayalı olarak uygulama, keşif sayfasında özelleştirilmiş beslemeyi gösterir. Bu, kullanıcının beğendiği kategorilerden daha fazla resim ve video keşfetmesini sağlar.

Ancak bazen keşfet sayfası alakasız içerik veya tekrar eden içerik vermeye başlar. Bu, İnstagram’daki keşif sayfanızı temizlemek ve sıfırlamak için iyi bir göstergedir. Aşağıda verilenler, keşif sayfasının nasıl temizleneceği ve sıfırlanacağı ile ilgili adımlardır.

Instagram Keşfet kısmı nasıl temizlenir?

 1. Adımlar: İnstagram keşfet sayfası sıfırlama
 2. İnstagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
 3. Sağ alt köşedeki profil resminizin simgesine tıklayın.
 4. Profil sayfanız açıldığında, sağ üst köşedeki menü simgesine tıklayın.
 5. Açılır menüden ‘Ayarlar‘ seçeneğine tıklayın.
 6. Güvenlik” seçin.
 7. Şimdi ‘arama geçmişi‘ seçeneğine tıklayın.
 8. Şimdi ‘Arama geçmişini temizle‘yi tıklayın. Bu, yaptığınız önceki tüm aramaları siler.
 9. Sonuç olarak, İnstagram keşfet sayfanız sıfırlanacaktır.

Bunun gibi daha az gönderi göster

Feed’inizde görmek istemediğiniz bir kategorinin belirli resimleri varsa, aşağıdaki adımları izleyerek onları görmekten kaçınabilirsiniz. “Bunun gibi daha az gönderi göster” özelliği, kullanıcının belirli kategorideki gönderileri görmekten kaçınmasını sağlar. Hesabınız için bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 • Instagram’ı açın ve kimlik bilgilerinizi kullanarak hesaba giriş yapın.
 • Büyüteç simgesine tıklayarak keşif sayfasına gidin.
 • Beğenmediğiniz veya görmek istemediğiniz resme dokunun.
 • O resmin menüsüne dokunun ve ‘bunun gibi daha az gönderi gör’ seçeneğine basın. Ve yapılır. Kısıtladığınız gibi gönderileri görmezsiniz.

Instagram Keşfet Sıfırlamak İçin Yapılması Gerekenler?

Instagram Keşfet Sayfasını sıfırlama işlemi iki farklı adımda yapılır. Öncelikle arama geçmişinizi temizlemeniz ve ardından keşif sayfasını sıfırlamanız gerekir.

Arama Geçmişini neden temizlememiz gerekiyor?

Arama geçmişiniz keşif sayfanızı da etkiler, aradığınız her şey keşif akışınızda karşınıza çıkacaktır. Instagram, aradığınız profillerin kaydını tutar ve size daha fazlasını getirir.

Yorum yapın