Tiktok Ne Kadar İnternet Yer?

Tiktok ne kadar internet kotası harcar sorusunu yanıtlayalım. Tik Tok’un kullandığı veri miktarını farklı değişkenler belirler. Çeşitli testlere göre 70MB veriyi 5 dakika içerisinde kullanabilmektedir. Varsayılan ayarlarda, bir saat içinde yaklaşık 840MB kullanacaktır. Veri kaydetme modundayken, veriler bir saatte 360MB olan beş dakikada 30MB’ye kadar çıkabilir.

Tik Tok, gerçeklikten kaçmanın harika bir yoludur, ancak birinin kullandığı veri miktarı diğer platformlara kıyasla çok fazla olabilir. Bugün Tik Tok’un saatte kullandığı veri miktarından ve bir saatlik bölüm için ihtiyacınız olan miktardan bahsedeceğim. Ayrıca, Tik Tok’tayken WiFi kullanımından ve Tik Tok’ta daha az veri kullanımına ilişkin ipuçlarından bahsedeceğim.

TikTok 1 Saatte Ne Kadar İnternet Yer?

Tik Tok, çeşitli danslar, meydan okumalar ve memler içeren sosyal medyayı seven insanlar için bir cennet haline geldi. Eğlenceli olmasına rağmen, buna ayak uydurmak için kişinin kendisini maliyetli bir veri planıyla donatmasını gerektirir. Çoğu akış uygulaması, kaliteyi tıklayıp ayarlayabileceğiniz bir veri tasarrufu seçeneği ile birlikte gelir.

Tik Tok için yalnızca varsayılan ayarlara ve standartlaştırılmış Veri Tasarruf Moduna sahiptir . Varsayılan ayarlar altında, Tik Tok, bir saatte yaklaşık 840 MB olan, beş dakikada 70 MB veri kullanabilir. Veri tasarrufuna ayarladığınızda, beş dakikada 30MB’a yakın, bir saatte 360MB tutarında tüketebilir. Ancak veri tasarrufu modunu yalnızca mobil veri kullanırken uygulayabilirsiniz. WiFi uygularken çözünürlüğünüz en yüksek seviyede olacaktır.

Veri kaydetme modunu kullanmak, elbette, tükettiği veri miktarını yarıya yakın bir oranda azaltacaktır. Ancak bu, videonun çözünürlüğünü azaltır, dolayısıyla o kadar net olmayabilir. Ayrıca, bir klipten diğerine yükleme süresi artar. Çözünürlük düşük olduğunda ve bir klipten diğerine geçiş daha uzun sürse bile bu, uygulamanın işlevselliğini etkilemez ve deneyiminiz yine de harika olabilir.

TikTok’ta Nasıl Daha Az İnternet Kotası Kullanırım?

Tik Tok gerçekten de saatte çok fazla veri tüketiyor. Ancak bu verileri en aza indirmek için kullanabileceğiniz yollar var. Sizi çeşitli yollardan geçirmeme izin verin.

Veri Tasarruf Modunu Kullanma

Tik Tok kullanırken ve WiFi kapalıyken, veri tasarrufu özelliği kullanışlı olacaktır. Daha önce de belirtildiği gibi, veri tasarrufu modu, videoları daha düşük çözünürlükte izlemenize olanak tanır ve bir videodan diğerine geçiş yavaş olacaktır.

Veri kaydetme modunu ayarlamak istiyorsanız, önce telefonunuzda Ayarlar’a, ardından uygulamalara gidin ve Tik Tok’u seçin. Mobil veri simgesine tıklayın, ardından ‘arka plan veri kullanımına izin ver’ seçeneğine tıklayın ve kapatın. Bunu yaptığınızda, uygulama yalnızca açtığınızda veri tüketir; bu nedenle, arka planda verileri kullanmaz. Ayrıca, uygulamayı her kullanmadığınızda verilerinizi kapattığınızdan emin olmanız gerekir.
Sınırsız hücresel veri kullanma
Tik Tok videolarını izleyerek çok zaman harcıyorsanız, en iyi plan sınırsız hücresel veri kullanmaktır . Eh, bu paketi servis sağlayıcınızdan satın almak pahalıdır, ancak günlük data paketlerini satın almak yerine çok tasarruf edeceksiniz. Sınırsız plan ile paket dışında tükettiğiniz veriler için ekstra para ödemezsiniz, bu da size bir miktar coin tasarrufu sağlar.

Tik Tok Lite uygulamasını kullanın

Tik Tok lite uygulaması, videolarınızı daha az veri ile izlemenizi sağlayan Tik Tok’un en son sürümüdür. Uygulama ayrıca düşük pil kullanımına sahiptir. Uygulamanın pil tasarrufunu manuel olarak açabileceğiniz bir yeri olmamasına rağmen, bunu otomatik olarak yapacaktır.

Video yüklemek ve izlemek için WiFi kullanın

Tik Tok’ta video kaydetmek ve düzenlemek çok fazla veri tüketmez. Ancak, video izlemeyi veya yüklemeyi düşünüyorsanız, WiFi bağlantınız olana kadar bunu daha sonraya bırakın. Uygulamada daha az veri kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Yorum yapın