Tiktok’ta Birinin Beni Engellediğini Nasıl Anlarım?

Popüler video paylaşım uygulaması TikTok her türlü şey için harika. Şakalar, danslar ve meydan okumalar arasında gezinerek ve eğlenerek saatler geçirebilirsiniz. Ayrıca kendi videolarınızı da yapabilirsiniz (ve yeterince popülerlerse biraz para da kazanabilirsiniz). Ve elbette, tanıdığınız kişilerle gerçek hayatta veya sadece uygulama aracılığıyla doğrudan iletişim kurabilirsiniz.

Engellenmediğiniz sürece, yani. Biri sizi TikTok’ta engellerse, onlarla iletişim kuramazsınız. Ancak başka bir TikTok kullanıcısı tarafından engellenip engellenmediğinizi nasıl anlarsınız? İşte TikTok’un engelleme özelliği hakkında bilmeniz gerekenler.

Birinin sizi TikTok’ta engelleyip engellemediğini nasıl öğreneceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Tiktok’ta Birinin Sizi Engellediğini Nasıl Anlarsınız?

Birisinin hesabınızı TikTok’ta sizi engellediğini  anlamanın üç yolu vardır.

Birincisi, takip ettiğiniz hesapları kontrol etmek ve listede görünüp görünmediklerini görmek. Bunu yapmak için, ana sayfanızdaki profil simgesine dokunun (ekranınızın sağ alt tarafında, kişinin ana hatlarına benzeyen düğmedir) ve “Takip Ediliyor” yazan yere dokunun.

Sizi engellediğinden şüphelendiğiniz hesabın adını yazabilir veya bulmak için listeyi kaydırabilirsiniz. Hesapları Takip Edilenler listenizde görünmüyorsa, sizi engellemiş olabilirler . Yine de hesaplarını basitçe silmiş olabilirler.

Engellenip engellenmediğinizi öğrenmenin ikinci yolu, bir yorumu görüntülemeye veya videolarından birine bıraktığınızdan bahsetmeye çalışmaktır. Bunu yapmak için ana sayfanızdaki bildirimler simgesine (konuşma balonu) dokunun, ardından videoda yaptığınız bir yoruma veya söze gidin. Videoya dokunmaya çalışırsanız ve videoya erişemezseniz, bu başka bir kırmızı bayraktır. Engellenmiş olabilirsin.

Son olarak, kişinin hesabını Keşfet sekmesi (büyüteç simgesi) aracılığıyla aramayı deneyebilirsiniz. Hesap adını yazarsanız ve hesapları görünmezse, bu 3 numaralı kırmızı bayraktır – ancak adı doğru yazdığınızdan emin olmak için iki kez kontrol edin! Hesaplarını bulursanız, “Takip et” düğmesine dokunun. Engellendiyseniz, “Kullanıcı gizlilik ayarlarından dolayı bu hesabı takip edemezsiniz” diyen bir hata mesajı alırsınız.

TikTok’ta engeli kaldırabilir misin?

Maalesef TikTok’ta engellemeyi kaldırmak için yapabileceğiniz pek bir şey yok. Kazayla engellendiğinizi düşünüyorsanız bu biraz can sıkıcı olsa da, aynı zamanda mantıklıdır ve insanların kullanıcıları taciz etmek ya da sadece onlara hoş gelmemek için engellendiği durumlarda kesinlikle kullanışlıdır.

Sonuç olarak, insanları engelleme yeteneğine sahip olmak, TikTok’un herkesin uygulamayı kullanırken keyifli vakit geçirmesini sağlamaya çalışma hedefinin önemli bir yönüdür. Yine de birisi bunu size karşı kullanırsa biraz serseri olabilir.

Gerçek hayatta tanıdığınız biri tarafından engellendiyseniz, en iyi seçeneğiniz muhtemelen başka bir platform üzerinden ulaşmaktır – sizi orada da engellemediklerini varsayarsak. Aksi takdirde, içinde onlar olmadan bir TikTok beslemesine alışmanız gerekebilir. İyi şanslar!

Yorum yapın