Yandex Kurumsal Mail Kurulumu Nasıl Yapılır?

Şirket maili kurma işlemi için genellikle Yandex kurumsal mail kurulumu kullanılmaktadır. Etki alanı tabanlı bir e-posta adresi oluşturmak için, bu özelliği sağlayan herhangi bir hizmeti, örneğin domain.yandex.com’u kullanabilirsiniz. Bu hizmetle bir e-posta kurmak tamamen ücretsiz, hızlı ve kolaydır, sadece web sitelerindeki yönergeleri izlemeniz yeterlidir.

Yandex Kurumsal Mail Kurulumu

Yandex.Mail ile alan tabanlı bir e-posta hesabı oluşturmak için:

1. https://domain.yandex.com adresine gidin, alan adınızı girin ve Etki Alanına Bağlan‘a tıklayın.

NOT:

Yandex’de yeniyseniz, kişiselleştirilmiş bir posta kutusu oluşturmaya devam etmek için bir hesap oluşturmanız ve orada oturum açmanız gerekir.

yandex şirket maili

2. Alan sahibi olduğunuzu doğrulamak için size bir dizi seçenek sunulacaktır. 1. adımda, bir CNAME kaydını kopyalayın – bu, uKit tarafında belirtilmesi gereken bir kayıttır.

yandex-sirket-maili-2

NOT:

Her domain için bir CNAME kaydı benzersizdir, resimdeki kayıt örnektir.

3. uKit Dashboard’a gidin ve sol üstte e-posta ayarlamak istediğiniz web sitesini seçin. Lütfen bu web sitesinin eklenecek özel bir alana ihtiyacı olduğunu unutmayın. Tamamlandığında, Etki Alanları bölümünü açın.

yandex-sirket-maili-3

NOT:

Etki alanı kayıtlarınızı yönetmek size fazla teknik görünüyorsa, bunları ayarlamanıza yardımcı olması için Destek Temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

4. Etki Alanları altında , bağlı alan adının yanındaki “dişli” simgesine tıklayın.

yandex-sirket-maili-4

5. Etki alanı kayıtları‘nı seçin ve +Ekle‘ye tıklayın.

yandex-sirket-maili-5

6. Alanınız için CNAME kayıtlarını belirtin. İlk alana alt alan adını, örneğin yamail-b0f2424480c8 ve ikinci alana mail.yandex.com değerini girin. Tam olarak hangi değerlerin girilmesi gerektiğini öğrenmek için bu kılavuzun 2. adımına bakın. Kayıtları ekledikten sonra değişiklikleri kaydedin ve etkinleştirilene kadar bekleyin. (Bir CNAME kaydının değiştirilmesinin geçerlilik kazanması 72 saat kadar sürebilir, ancak bu genellikle çok daha erken gerçekleşir.)

7. Yandex’deki alan doğrulama sayfasına geri dönün ve Alan sahipliğini doğrula‘yı tıklayın.

şirket maili kurulumu

8. MX kayıtlarınızın olduğu sayfaya yönlendirileceksiniz. uKit Kontrol Panelinizin Etki Alanı kayıtları bölümüne eklemek için bunları kopyalayın.

yandex-sirket-maili-8

9. Alan kayıtları bölümünde, +Ekle ‘ye tıklayın. Bu sefer bir MX kaydı seçmeniz gerekiyor.

10. Doldurulacak 3 alan göreceksiniz. İlki için @ , ikincisi için 10 ve üçüncüsü için mx.yandex.net yazın, böylece şöyle görünür:

@ MX 10 mx.yandex.net

yandex-sirket-maili-10

11. Yandex sayfasına dönün ve MX kayıtlarını doğrula’ya tıklayın.

yandex-sirket-maili-11

12. Temelde bu kadar — alan tabanlı e-postanız başarıyla kuruldu! Posta kutunuz için güvenlik önlemleri uygulamak için bir SPF kaydı da yapılandırabilirsiniz. Bu sayede gönderdiğiniz mesajlar spam klasörüne düşmeyecektir.

13. uKit Dashboard’da Etki Alanı kayıtları sekmesi altında, doğru değerlere sahip bir TXT kaydı ekleyin: ilk alan için @ ve ikincisi için v=spf1 yönlendirme=_spf.mail.ru :

@ TXT v=spf1 redirect=_spf.yandex.net

yandex-sirket-maili-13

Artık özel alan adınızla e-posta gönderip alabilmelisiniz – yeni Yandex hesabınız üzerinden mesaj gönderip alarak test edin.

Yandex Mail Özellikleri

Yandex.Mail’in içeriği nedir?

  • 1.000 posta hesabı
  • sınırsız gelen kutusu boyutu
  • 20 GB bulut depolama alanı
  • yerleşik antivirüs
  • mobil cihazlardan yönetim

 

Kaynak: https://ukit.com

Yorum yapın