İnstagram çevrimiçi kapatma – Son Görülme Nasıl Kapatılır?

İnstagram çevrimiçi kapatma; Bir sosyal medya uygulaması kullanırken hesabınızın güvenliğini sağlamak ve gizliliği artırmak için uygulamanın sunduğu tüm özellikleri denemelisiniz. Diğer sosyal uygulamalar gibi Instagram da ihtiyacınıza göre yapılandırabileceğiniz ve hesabınızı güvenli hale getirebileceğiniz gizlilik ayarları sağlar. Ayrıca, kullanıcılarının Instagram’da son görülen aktif durumunu uygulama ve web sürümünden gizlemelerine olanak tanır.

Bugün bu makalede, Android, iPhone ve web sürümünü kullanarak Instagram’da son görülen aktif durumu nasıl gizleyeceğiniz konusunda size rehberlik edeceğiz. Bizimle kalın ve aşağıda belirtilen makalenin tamamını okuyun.

Android ve iPhone İnstagram çevrimiçi kapatma 2022

Android veya iPhone kullanıcısıysanız, son aktif durumunuzu takipçilerinizden gizlemek için aşağıda belirtilen adımları izleyin.

  1. İnstagram uygulamasını açın
  2. Hesabınıza giriş yapın
  3. Profil Resminize dokunun
  4. Üç yatay çizgiye tıklayın veya sola kaydırın
  5. Ayarlara git
  6. Gizlilik’e dokunun
  7. Etkinlik Durumu’na dokunun
  8. İşareti Kaldır / Kapat
  9. Etkinlik Durumunu Başarıyla Devre Dışı Bırak

İşte, İnstagram Son Görülme özelliğini başarıyla devre dışı bıraktınız. Artık son görülen aktivite durumunuz takipçilerinizden gizlenecek.

Bilgisayardan İnstagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Dizüstü veya masaüstü kullanıcısıysanız, cihazınızdan en son görülmeyi de gizleyebilirsiniz. Son görülme durumunu gizlemek için etkinlik durumunu nerede bulabileceğinizi bilmiyorsanız, aşağıda belirtilen adımları izleyin.

Bilgisayarınızdaki herhangi bir web tarayıcısını açın
Cihazınızdaki herhangi bir web tarayıcısını açın ve www.instagram.com adresine gidin.

Hesabınıza giriş yapın
İstenirse, hesabınıza erişmek için hesabınıza giriş yapmanız gerekir.

Profil Resminize dokunun
Instagram hesabınıza eriştikten sonra sağ üst köşedeki profil resminize dokunun.

Ayarlara git
Profil resminize dokunduktan sonra profilinize gideceksiniz. Şimdi, ayarlara gitmek için Dişli simgesine tıklayın, hemen sağda Profili Düzenle .

Gizlilik ve Güvenlik’e dokunun
Ayarları gözden geçirdikten sonra bir seçenekler listesi göreceksiniz, seçenekler listesinden Gizlilik ve güvenlik’e tıklayın .

Etkinlik durumunu göster seçeneğinin işaretini kaldırın
Gizlilik ve güvenliğe erişeceksiniz , özel hesabın hemen altında, Etkinlik durumunu göreceksiniz . Şimdi, işareti kaldırmak için onay kutusunu tıklayın.

Tamamlandı
Onay kutusunun işaretini kaldırdıktan sonra işiniz bitti. Aktivite durumunuz arkadaşlarınızdan ve takipçilerinizden gizlenecek.

Sonuç olarak

Bu makalede, Instagram’da son görülen aktif durumunu nasıl gizleyeceğiniz konusunda adım adım rehberlik alacaksınız. Instagram uygulamasından, mobil tarayıcıdan ve bilgisayar tarayıcısından aktivite durumunuzu gizlemek için adımlardan bahsetmiştik. Bu makaleyi beğeneceğinizi umuyoruz.

Ayrıca, bu makale ile ilgili herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa, aşağıdaki yorum bölümümüzde bize bir yorum bırakabilirsiniz.

Instagram hakkında daha fazla rehberlik için Instagram bölümüne gidin.

Yorum yapın