İnstagram Yaş Sınırı Hesabım Kilitlendi Nasıl Açılır? 2024 Güncel

İnstagram Yaş Sınırı yüzünden hesapları kilitlemeye başladı. Instagram’a katılmak için 13 yaşında veya daha büyük olmalısınız. Ancak, Instagram’da yayınlanan ve gençler için bile uygun olmayabilecek bazı şeyler var.

İşte burada yaş sınırları devreye giriyor. Instagram Business veya Creator hesabınız varsa, ayarlar menünüzde, insanların hesabınızı görmesi için minimum yaş belirlemenizi sağlayan bir özellik vardır.

Bu özellik, gece kulüpleri gibi işletmeler veya 21 yaşından küçük hiç kimsenin içeriklerini göremediğinden emin olmak isteyen sanatçılar için mükemmeldir. Ülkeye göre yaş kısıtlaması bile yapabilirsiniz; örneğin, sınırı ABD’de 21’e, Kanada veya Birleşik Krallık gibi yerlerde 18’e ayarlayabilirsiniz.

iPhone ve Android cihazlar için Instagram uygulamasını kullanarak hesabınızda nasıl yaş sınırı belirleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

İnstagram Yaş Sınırı Hesabım Kilitlendi

Instagram Salı günü yaptığı açıklamada, doğum tarihlerini girmezlerse kullanıcıları uygulamanın dışında tutacağını, bir sosyal medya şirketinden yapılan ve hükümet incelemesinin artmasından endişe duyan son değişikliğin -özellikle çocuklara yönelik olarak -yeni veri koruma kurallarının katı kurallarla engelleneceğini söyledi. Cezalar.

Bu sorunun sebebi için: https://www.cihadsumbul.com.tr/add-your-birthday-instagram-ne-demek/

İnstagram hesabınızda yaş sınırı nasıl belirlenir?

Bir İşletme hesabınız varsa , bunun için nasıl bir yaş sınırı belirleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

1. Instagram uygulamasında profilinize gidin.

2. Menüyü açmak için sağ üst köşedeki üç çizgiye dokunun ve “Ayarlar“ı seçin.

3. Ayarlar menüsünde “İş” veya “Oluşturucu“ya dokunun.

Bu seçenekleri görmüyorsanız, İşletme veya İçerik Oluşturucu hesabınız yok demektir. Bunu Hesap menünüzden değiştirebilirsiniz.

4. İşletme veya İçerik Oluşturucu menüsünden “Minimum Yaş” etiketli seçeneği seçin.

5. Buradan iki seçeneğiniz var: Tek bir genel varsayılan minimum yaş ekleyin veya ülkeye göre seçici olarak kısıtlamalar belirleyin.

Tek bir varsayılan yaş eklemek için, “Varsayılan” seçeneğinin sağındaki “Ekle” düğmesine dokunun ve istediğiniz minimum yaşı girin.

Ülkeye göre yaş sınırını belirlemek için bunun yerine “Ülkeye Göre“nin yanındaki “Ekle” düğmesine dokunun ve bir ülke seçmek için ekrandaki talimatları izleyin.

Bitirdiğinizde, ekranın sağ üst köşesindeki “Bitti“ye dokunun.

Yaş sınırı yüzünden kapanan hesap nasıl açılır?

Instagram 13 Yaş sorunu nasıl halledilir?

Tekrar hesabınızı aktif etmek için itiraz formu doldurmalısın. Form için tıklayın.

  • Nüfus cüzdanınızda yazan Adınız ve Soyadınız.
  • Instagram kullanıcı adınız.
  • Hesabınızda kayıtlı e-posta adresiniz.
  • Doğum tarihiniz.

yukarıda ki bilgileri içeren bir itiraz yazın.

Yorum yapın