Spotify Müzikleri Whatsapptan Paylaşma

Sosyal ağlar, günümüzde birçok insan için vazgeçilmez uygulamalar haline geldi, çünkü onlar sayesinde iletişim olanakları çoğalıyor. WhatsApp veya Instagram gibi platformlar sayesinde, nerede olurlarsa olsunlar kişilerimizle hızlı ve doğrudan mesaj alışverişi yapabiliriz.

Buna ek olarak, sosyal ağlar, takipçilerimizle veya kişilerimizle paylaşmak istediğimiz fotoğraf, video veya metin gibi içerikleri yayınlamamıza izin verir. Bu yüzden hem WhatsApp’ta hem de Instagram’da en çok kullanılan öğelerden biri 24 saatlik hikayeler veya durumlar. Bunlar yayınlandıkları gün ortadan kaybolan yayınlardır.

WhatsApp durumunda, eyaletlerde fotoğraf ve video yayınlayabiliyoruz, ancak Spotify şarkılarını paylaşma olanağımız da var. Bu yüzden şimdi hem dinlediğimiz şarkıyı hem de linkini nasıl paylaşacağınızı bilmek için izlemeniz gereken adımları göreceğiz.

Spotify müzikleri whatsapptan paylaşma

Whatsapp Durumda Müzik Nasıl Paylaşılabilir?

 1. WhatsApp durumlarında bir Spotify şarkısı paylaşmak istiyorsanız aşağıda detaylandırılan adımları izlemelisiniz.
 2. Yapmanız gereken ilk şey Spotify’a girmek ve paylaşmak istediğiniz şarkıyı seçmek.
 3. Ardından, altta bulunan paylaşım simgesini seçmelisiniz.
 4. Birkaç seçeneğin göründüğünü göreceksiniz. Bu durumda “paylaş” bölümüne girmeniz gerekir.
 5. Kullanılabilir farklı sosyal ağları göreceksiniz. WhatsApp’a erişmelisiniz
 6. WhatsApp’ta görüneceksiniz. En üstte “durumumu” seçmelisiniz. Seçildikten sonra alttaki gönder simgesine tıklayın.
 7. Bir metin ve seçilen şarkıya bir bağlantı göreceksiniz. İsterseniz bu metni değiştirebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, “Gönder” simgesine tıklayın.

Sonunda Spotify şarkısının bağlantısı WhatsApp durumunuza yüklenmiş olacak. Diğer kişiler bunu böyle görecek.

Whatsapp Durumuna Spotify Müzik Nasıl Eklenir?

Spotify şarkısının sizin durumunuzda çalmasını istiyorsanız, bunun direkt olarak değil, aşağıda anlatacağımız küçük bir hile ile yapılabileceğini bilmelisiniz.

 1. Yapmanız gereken ilk şey, WhatsApp’a girmek ve bir durum yüklemek istediğinizi seçmek.
 2. Daha sonra durum ekranında göründüğünüzü göreceksiniz. Buradan gitmelisin.
 3. Bir sonraki şey, Spotify’a girip kendi durumunuzda çalmak istediğiniz şarkıyı seçmeniz ve Uygulamayı duraklatılmış halde bırakmanızdır.
 4. Şimdi WhatsApp’ınıza geri dönmelisiniz. Ekranı yukarıdan kaydırırsanız, hazır bıraktığınız Spotify şarkısının göründüğünü göreceksiniz. “Oynat” a basmalısın
 5. Son olarak eyaletlerde video kaydetmek için düğmeye basın. Ne istediğinize odaklanın. Bu, seçilen şarkıyla kaydedilecektir.
 6. Video bittiğinde, kendi durumunuzda paylaşabilir ve tüm kişileriniz onu dinleyebilir.

Bu sayede hem WhatsApp kişilerinizin bağlantı üzerinden duymasını istediğiniz Spotify şarkılarını hem de doğrudan WhatsApp durumlarınızdaki müziği basit ve hızlı bir şekilde paylaşabileceksiniz.

Yorum yapın