Tiktok Taslaklar Nerede?

Tiktok taslak videoları nerede saklanıyor?

TikTok videosunu taslak olarak kaydetmek, daha sonra yeniden düzenlemeyi kolaylaştırır, ancak bazen kaybolabiliyorlar. İşte bilmeniz gerekenler.

TikTok için bir video oluşturmak ,içerik oluşturucunun istediği kadar basit veya karmaşık olabilir ve taslakları kaydetme seçeneği ,içerik oluşturucu bunları tekrar bulabildiği sürece daha sonra iyileştirmeler eklemeyi kolaylaştırır. TikTok video taslaklarını bulmak aslında o kadar zor değil, ancak viral platformda yeni olanlar için başlangıçta onları bulmak daha zor olabilir . Bazı durumlarda, tamamen ortadan kaybolmuş olabilirler.

Her gün TikTok’a çok sayıda video yüklenir ve bu, platformun yaptığı görüntüleme sayısını oluşturmasına ve TikTok’un sahip olduğu geniş kullanıcı tabanını çekmesine yardımcı olur . Platformun hızlı, viral yapısı nedeniyle, yüklenen bir video ne kadar yaratıcı olursa, daha fazla insan tarafından görülme şansı o kadar yüksek olur. Bu, bir videoyu bitirmenin normalde olduğundan daha fazla zaman alabileceği anlamına gelebilir, bu da taslak özelliğinin kullanışlı hale geldiği yerdir.

TikTok Taslakları Neden Kayboluyor?

TikTok taslağı oluşturmak ve onu yeniden bulmak yeterince basit olsa da, bazen ortadan kayboldukları zamanlar olabilir. Bunun nedeni, yayınlanan videoların aksine taslakların TikTok’un sunucularına kaydedilmemesidir. Bunun yerine, uygulamaya yüklendikleri cihaza yerel olarak kaydedilirler. Bu, yalnızca cihazda depolanan diğer ortamlarla aynı sınırlamalara tabi oldukları anlamına gelir. Örneğin, TikTok uygulaması kaldırıldıysa ve süreçte tüm uygulama verileri temizlendikten sonra yeniden yüklendiyse , taslaklar silinmiş olacaktır. Bu durumda, taslakları tekrar geri alma seçeneği yoktur.

Taslakların bir cihazda yerel olarak depolanması nedeniyle, TikTok kullanıcıları ayrıca cihazlar arasında geçiş yapamaz ve düzenlemeye devam edemez. Taslak yalnızca bir cihazda depolanıyorsa, bir kullanıcı uygulamayı farklı bir cihazda açıp aynı hesapla oturum açtığında, yeni cihazda mevcut olmadığını görecektir. Bu nedenle, düzenleme işlemini tamamlamak ve TikTok videosunu, orijinal videonun yüklendiği cihazla aynı cihazda yayınlamak önemlidir. TikTok videoları, daha önce değil, yalnızca yayınlandıktan sonra internet üzerinden ücretsiz olarak erişilebilir hale gelir.

Tiktok Taslaklar Nerede Android ve iOS

TikTok taslağını kaydetmek çok basittir.

Bir video kaydedildikten ve kullanıcı uygulamadaki “Sonraki” sayfasına ( etkilerin genellikle olduğu yer ) dokunduğunda, “Gönder” düğmesinin hemen yanında videoyu kaydetmek için bir “Taslaklar” seçeneği olacaktır ve ona dokunacaktır. videoyu sonraya saklayacaktır. Tekrar bulmak için video, kullanıcının profilindeki Taslaklar klasöründe yer alacaktır.

Bu klasöre, uygulamadaki “Ben” düğmesine ve ardından “Taslaklar”a dokunarak erişilebilir.küçük resim. Kaydedilmiş birden fazla taslak varsa, küçük resim, göndermeden önce düzenlemeye devam etmek için klasördeki videolardan herhangi birine dokunma seçeneğiyle birlikte kaç tane olduğunu gösterecektir.

Yorum yapın